Skip to content

Помилки влади надто дорого коштують українцям

Подорожчання всього люди відчувають щодня – з кожним відвідуванням магазину, з кожною оплатою за квитанціями. Навіть офіційна статистика вже не може цього приховати. Люди щодня переконуються у некомпетентності та безпорадності влади. Спроби Кабміну взяти під контроль ситуацію та регулювати ціни на газ для підприємств, які виробляють соціально значущі продукти харчування, не дали результатів. Більше того, газодобувачі фактично ігнорували урядову постанову. Відразу після ухвалення Постанови, за 4 дні було експортовано до Європи місячний обсяг споживання газу підприємствами харчової промисловості. Напередодні Нового року низка молочних, хлібопекарських та м’ясних асоціацій заявила про можливе закриття виробництв через «космічні» ціни на газ. Вони прогнозують, що підвищення тарифів на блакитне паливо з 4,9 грн. за кубометр до 59-62 грн. призведе до глибокої продовольчої кризи. Вже зараз виробники змушені підвищувати ціни на продукти на 30-50%, через що торгові мережі відмовляються підписувати з ними нові договори.

Пожежні заходи як обмеження торгових надбавок не призведуть до реального зниження цін на продукти харчування. Низка молочних підприємств скоротила обсяги виробництва, деякі не виключають повного припинення випуску продукції.

Все це веде вже не тільки до зростання цін на хліб, олію, молоко, а може призвести і до повного їх зникнення з торгових мереж. До чого може призвести повне зникнення або різке подорожчання соціальних продуктів, що на початку місяця бачили на прикладі Казахстану.

Впоратися з кризою, у вирві якої затягує країну, може лише справді ефективний та досвідчений державний менеджер. Такий серед українських політиків є Юлія Тимошенко. Проте, влада схоже значно більше, ніж кризою стурбована підбором для себе потенційного спаринг-партнера на виборах. Інакше важко пояснити розкручування скандалу із зручним для себе опонентом – «чемпіоном з антирейтингу» Петром Порошенком.

Те, що відбувається навколо порушеної проти нього справи, свідчить, що його завдання – не притягнути до відповідальності винного у торгівлі на крові, а створити великий інформаційний шум і привести Петра Порошенка до другого туру виборів, у якому він голосно програє – як у 2019 році.

Тимошенко ж суперник незручний, недарма соціологія показує, що вона здатна перемогти в другому турі. Саме тому влада і чути не хоче про призначення Юлії Тимошенко прем’єр-міністром. Вона здатна швидко зупинити зростання цін та знизити тарифи. Зрозуміло, це не додасть рейтинг президенту та його команді. Та й навіть найяскравіші видовища не замінять людям хліба.

Щоправда, однак, полягає в тому, що жодні піар-акції не здатні «перебити» життя, що дорожчає щодня, і економічна криза, в яку все глибше занурюється країна. Для того, щоб зупинити їх, потрібна політична воля і готові економічні рішення на користь людей. Ще з 2019 року напрацьовано «план Тимошенко», який передбачає набір конкретних та ефективних кроків, що дозволять знизити тарифи, приборкати зростання цін на продукти харчування та паливо, знизити фіскальний тиск на малий бізнес. І цей план дає реальний шанс урятувати економіку від краху, а значить врятувати країну. Яким би складним не було нинішнє економічне становище України, не буває безвихідних ситуацій. Просто потрібно вибирати між інтересами країни та людей чи збереженням власних політичних позицій за всяку ціну. Головне, щоб ціна не виявилася для країни непомірно високою

 

Андрій Золотарьов, Керівник аналітичного центру «Третій сектор», політолог

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей