Skip to content

Іван Крулько: За ініціативи «Батьківщини» буде створена ТСК, яка перевірить діяльність «Нафтогазу»

За ініціативи фракції «Батьківщина» буде створена Тимчасова слідча комісія, яка перевірить діяльність НАК «Нафтогаз». Зокрема, дослідить, чому «Нафтогаз» навесні не закупив і не закачав у газосховища достатню кількість газу за доступними цінами, щоб нормально пройти опалювальний сезон.

Про це повідомив заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «НАШ».

«Всі знають, що енергоресурси в усьому світі дорожчають взимку і восени, коли починається опалювальний сезон. Навесні у НАК «Нафтогаз» на рахунках було 2 мільярди доларів, тоді ціна газу була близько 200 доларів за 1 тисячу кубометрів. За ці кошти можна було купити 10 мільярдів кубів газу, яких зараз якраз не вистачає у газосховищах, щоб нормально пройти зиму, за будь-яких морозів і з дешевою ціною. Чому цього не було зроблено – розбереться ТСК», – зауважив Іван Крулько.

За словами парламентарія, якби навесні газ був закуплений, то сьогодні можна було б навіть продати його надлишок і направити отримані кошти на субсидії, підвищення пенсій і зробити багато інших правильних речей.

Народний депутат також критично оцінив підготовку влади до опалювального сезону і до ситуації в енергетиці: «Коли в Україні розповідають, що нам раптом треба в аварійному режимі закуповувати електроенергію в Білорусі, то, вибачте, здригається кожен, хто хоч трішки розуміється на темі енергетики. Це Україна, яка завжди експортувала електроенергію до Європи, яка має атомну, теплову, гідро і зелену енергетику та повний баланс електроенергії. Мало які країни ЄС мають такі потужності, як Україна».

«Догосподарювались уже до того, що на пікові навантаження змушені запустити атомну енергетику, яка в балансі вже 57%, а не 50%, коли в Україні не працюють 23 енергоблоки ТЕС з аварійної ситуації через відсутність пального, коли щоб не було блекаута змушені палити дорогий газ, щоб виробляти теплову електроенергію. І найгірше, що є загроза віялових відключень і що людям пускають у мережу дорогу теплову енергію, а за кордон продають дешеву атомну», – резюмував заступник Голови партії «Батьківщина».

Він також нагадав, що Юлія Тимошенко, коли перебувала на посаді Прем’єр-міністра, змогла подолати віялові відключення електроенергії, бо зібрала всю електроенергію (теплову, атомну й гідро) в один пул і виробила єдину ціну, щоб не було так, що атомну дешеву продають за кордон, а теплову – пускають людям у мережу. На жаль, новітні керманичі це повернули, щоб людям в мережу була дорога електроенергія, якої не буде вистачати, і щоб повернулась можливість віялових відключень.

«Припиніть експорт електроенергії і забезпечте людей дешевою електроенергією!» – закликав Іван Крулько владу.

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей