Skip to content

Як захистити землю від рейдерів?

Колективне звернення до Президента України та голови Фонду Держмайна працівників Благовещенсткої філії ДП «Центр «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» у зв’язку з рейдерскими діями керівництва держпідприємства в особі в.о. голови Василя Сахненко. 
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ ЗЕЛЕНСЬКОМУ В. О.
Колектив працівників Благовіщенської філії                     ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу»,  с. Новоселиця, Благовіщенського району, Кіровоградської області
Про рейдерські атаки на колектив Благовіщенської  філії в. о. генерального директора        ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» Сахненка В.О.
Вельми поважний Володимире Олександровичу!
Незважаючи на Вашу зайнятість державними справами, вимушені до Вас  звернутися з приводу безладдя  в діяльності та корумпованості  керівництва ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу»  і його в. о. Генерального директора Сахненка В.О.
Тривалий час Бгаговіщенська філія знаходилася в занепаді. Тому в 2014 році, щоб врятувати підприємство від руйнації, на зборах колективу   прийняли рішення запросити на посаду директора філії Уліча О. Л. – кандидата с.-г. наук, який довгий час працював в системі.
За  п’ять  років роботи він багато зробив, щоб  відновити роботу філії. Покращилася культура землеробства, дещо зросла врожайність, поліпшувалися умови праці. Окреслелися позитивні тенденції росту прибутковості. Філія одна з небагатьох в системі уже п’ять років прибуткова. За минулий рік прибуток становив 908 тисяч грн.   Були й недоліки, але в більшій мірі через недосконалі грабіжницькі правила  гри встановлені ДП.
В листопаді 2019 р.  призначили нового  в. о. генерального директора  ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» Сахненка В.О.  Відтоді на нашу філію почалися рейдерські атаки. В колективі склалася  важка  морально- психологічна атмосфера, створена Сахненком. В своїй діяльності  він  керується не державними інтересами, а особистою тягою до корупційних діянь, амбіціями, багато чого замовчує і утаємничує  від колективу філії. Немає  відкритості й прозорості в діяльності.
 Найбільшу шкоду, яку намагається зробити для колективу  – це знайти інвесторів і віддати землю філії їм в обробіток, маючи при  цьому особисту вигоду.  Один  з них Олянюк Віктор Андрійович за вказівкою Сахненка  з агрономом філії Безкоровайним об′їздив польові угіддя, оглянув господарство, склади, машино-тракторний парк.   Він працює  директором СТОВ Урожай, Бердичівського району Житомирської області та керівником ще декількох підприємств. Керує також  ФГ Скаківське, того ж Бердичівського  району, кінцевим бенефіціарним  власником  якого є громадянин Ізраїлю Ціпора Наомі  Альмагор (ізраїль рамат хашарон вулиця 1).   Таким чином  іноземець вже є власником української землі на Житомирщині,  а за волею Сахненка може стати власником державної землі Благовіщенської філії.
Думки нашого колективу і його керівника Уліча О. Л.  про цю оборудку він не запитав. А міркування в нас одні. Нам не потрібно інвесторів, щоб грабували колектив,  задарма забирали продукцію і кошти.  Колектив філії вирішив справитися з проблеми сам,  як і за всі роки існування.
  Крім того Сахненко намагається:
– погіршити істотні умови праці, не обгрунтовано скоротити частину штатних працівників,  всіх останніх перевести їх на 0.5 ставки.  Прийняти на роботу нових, всупереч думці колективу  прийняв на роботу агронома з насінництва,  кий нам не потрібен, так як філія не веде насінництва;
– заволодіти нашою продукцією, грошовими коштами, рухомим й нерухомим майном;
– погіршити матеріальне становище працівників, не відкриває на період польових робіт їдальні;
– гальмувати процес приватизації філії.  Підприємство раніше  було в переліку об᾽єктів, що не підлягають приватизації, тому землі не були розпайовані. Нині коли ДП передали у Фонд державного майна  створюються передумови для приватизації. Але Сахненку це не вигідно, бо потрібно третю частину земель, основних фондів і оборотних засобів віддати працівникам  і пенсіонерам філії.
Для  проведення даного шахрайства  Сахненко  своїм наказам від 10 січня ц.р. протиправно відсторонив від виконання обов’язків директора філії Уліча на 2 місяці, буцімто для проведення перевірок,  відібрав печатку філії. Для цього спонукав начальника відділу внутрішнього аудиту написати службову записку. На вимогу Уліча  надати копію службової, цього не зробили. Виконувати обов’язки директора філії  призначив свого заступника Федоренка. За цей час останній маючи печатку міг заключити протиправні угоди, про які не знає колектив та завдати  непоправних збитків філії.
Основну провину директора Уліча керівництво ДП вбачає в тому, що він не погодив деякі договори з ДП. А як можна було погоджувати коли  генеральні директори змінювалися по декілька на місяць і в кожного були свої правила (за 5 років змінилося 16 директорів, а в 2019 році- 4). Крім того  перевірку можна провести без відсторонення за  один-два два дні. Але   відсторонення на 2 місяці мало на меті  провернути свої чорні справи, залякати і розправитися з колективом.
Ці дії Сахненка є не що інше як спроба рейдерського захоплення Благовіщенської філії з метою, щоб в період проведення приватизації державних земель, нажитися невеликій кучці людей
Сахненко  зневажливо ставиться до людей. Його, керівників району, працівників поліції, голову сільської Ради  запросили на  збори колективу, які мали відбутися 24 лютого ц.р. Всі прибули, а Сахненко  знехтував колективом. Вимушені були збори перенести на інше число.
На другі збори 26 лютого під тиском громадськості, він приїхав разом з своїм заступником та представником  юридичного відділу. Але вмотивованих відповідей про ситуацію не надали. Навпаки, намагалися маніпулювати, давати невмотивовані поради, брехати, залякували колектив.   Юрист  Сторожук Іван Сергійович вів себе не адекватно, не коректно, погрожуючи присутнім. З його невмотивованих порад і абсурдних рекомендацій можна зробити висновок, що він має низьку фахову підготовку. Одна з рекомендацій – щоб всі члени колективу і пенсіонери, котрі мають право на пай написали заяви в ДП,  вказавши в якому полі вони бажають одержати наділи. Справжня нісенітниця. Хіба її можна виконати? Плутає поняття паювання земель які передані в колективну власність і право громадян на землю. Видно, що людина далека від юриспруденції і реалій життя.  Сахненко слухав цю біліберду і погоджувався з нею.
 В зв’язку з тим, що Сахненко обіцянок про врегулювання ситуації не виконав, постійно бреше і  продовжує пресингувати директора і колектив, налаштований віддавати землю інвесторам, не відміняє наказу про відсторонення Уліча, працівники  на своїх зборах 27 лютого прийняли рішення про проведення безстрокового мітингу протесту з послідуючим безстроковим страйком, повідомивши про це  керівників району, поліцію та в.о. директора філії  Федоренка.   Про проведення зборів відсторонений  директор Уліч не знав і на них не був присутній.
 Вважаємо, що Сахненку треба насамперед позбутися потягу до корупційних і рейдерських дій, навчитися слухати, чути і розуміти людей,  не забувати дякувати їм за працю.
Високоповажний пане Президент просимо Вас доручити відповідним службам вивчити  минулу і нинішню діяльність Сахненка В.О . , оцінити  чи може рейдер керувати державним підприємством. Чи не краще, щоб уже фонд Державного майна призначив нового в. о. генерального директора? Майже всі генеральні директори, яких призначали зі сторони, виявлялися непорядними людьми. Тому краще  підібрати  з системи досвідчених і чесних фахівців. Ними могли б бути директор Вінницької філії Пушкар, Дніпропетровської Демидов, Київської Пархоменко, головний агроном центрального апарату Стефановський та інші. Тільки щоб не корупціонери.
Ми просимо Вас допомогти вирішити наступні життєво важливі питання:
–        Заборонити віддавати землю філії інвесторам, тим більше кінцевими бенефіціарними власниками  яких є іноземці;
–        Не допустити огульного скорочення штатних працівників, переведення їх 0.5 ставки, погіршення істотних умов праці  та  не приймати на роботу нових працівників;
–        Відмінити наказ Сахненка про відсторонення Уліча від обов’язків директора філії,  дати йому можливість працювати;
–         Проведенні  приватизації і  розпаюванню земель серед працівників і пенсіонерів філії, включаючи рухоме й нерухоме майно як це було в період масового розпаювання.
       Наперед вдячні.
P.S. З джерел інтернету  дізналися, що  у серпні 2015 року з Державної продовольчо-зернової корпораціії України, де Сахненко працював заступником  вкрадено 23 мільйони доларів. Фірма Альтеренерго ХХІ, яку контролює Сахненко, згідно судового реєстру  фігурує у кримінальній справи  № 12019000000000755. В Лебедівській сільській раді Вишгородського району Київської області Сахненко і компанія рейдернули земельну ділянку, будинок в садівному товаристві “Лебедівка” та квартиру у Святошинському районі. У Сахненко в декларації зазначено, що він разом з дружиною тримають у готівці 280 тисяч доларів, а органи не  перевірили їх походження. Рейдер  земельних наділів і квартир  Василь Сахненко, управляє “Центром сертифікації насіння”.
З повагою колектив Благовіщенської філії.
27 лютого 2020 року
 
Голові  фонду державного майна  України
Сенниченко  Д. В.
Бондар Марія Юхимівна – голова ініціативної групи, 26423, вул. Л. Українки 5, с.Новоселиця, Благовіщенський район, Кіровоградська область,    тел. 096-339-05-05.
Про продовження пресингу і шантажу  колективу    Благовіщенської      філії  в. о. генерального директора ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» Сахненком В.О.
На початку березня цього року колектив працівників і пенсіонерів Благовіщенської філії на Ваше ім′я написав звернення про рейдерські атаки на колектив Благовіщенської філії, протиправне відсторонення від роботи директора філії  та гальмування розпаювання земель. Відповіді не одержано.
Після цього звернення Сахненко створює видимість ніби в колективі філії обстановка  нормалізується. Відновив на роботі протиправно відстороненого директора, відмовився від передачі земель філії інвесторам, дав дозвіл на складання списків працівників, які мають право не земельну частку паю.
Але це мабуть тільки для відписки Вам. Насправді продовжується пресинг і шантаж керівника і колективу ще в більшій мірі з метою завуальованої дестабілізації філії  з подальшим рейдерським її захопленням. Особливо цілеспрямованого тиску зазнає директор філії Уліч О.Л. Ніби за наслідками аудиту, без ознайомлення його з результатами перевірки нещодавно протиправно оголошує догану. Вважаємо, що вона підлягає скасуванню фондом державного майна чи судом. Насправді догана винесена за те, що директор філії не погоджується віддати землю інвесторам, продукцію філії  Сахненку і домагається розпаювання земель. За що останній   вишукує причини, а можливо і сам їх організує для звільнення директора філії з посади.  Колектив же вбачає в діях Сахненка корупційні складові, з такими підходами до його діяльності не може погодитись. Вважаємо, що і  керівництво фонду держмайна не погодиться та втрутиться в дану ситуацію.
Порушуючи Положення про філію, дав неправомірне розпорядження про реалізацію  пшениці з філії. Кошти в сумі одного мільйона гривень поступити на рахунок ДП. Нам з них вернули трохи більше 210 тисяч на зарплату. Решта ніби піде на погашення заборгованості з ПДВ.  Насправді нам невідомо статті їх витрат. Так, в нас є заборгованість по ПДВ, створена по вині самого Сахненка. Але ж можна було провести  реструктизацію боргу з тим, щоб залишити кошти для проведення посівної кампанії і догляду за посівами. Але він все робить для того щоб загнати керівника і колектив в глухий кут і аргументувати необхідність передачі землі інвесторам. Але ми ще раз підтверджуємо що це нам не потрібно, і колектив цього не допустить. Ми вже чули, що діється в Харківській та інших філіях. Хіба Сахненко не може зробити висновки з їх прикладу?
Нині наполягає на тому, щоб продати таким же чином 60 тонн соняшнику і кошти знову забрати на свої потреби. Згідно встановленого порядку ДП  належить 10 % коштів від реалізації продукції і послуг, а він залишає стільки скільки йому вигідно. Раніше кошти від реалізації продукції філіями концентрувалися на рахунках філій, які 10 відсотків перераховували ДП. Сахненко ж встановив порядок за яким продукцією і коштами філій розпоряджається він особисто, порушуючи при цьому Положення про філії та раніше встановлені правила гри.
Тим більше навіщо в центральному апараті  ДП тримати біля 40 штатних працівники та 4 заступники директора і витрачати на них кошти. Раніше в генерального директора був лише 1 заступник. Не вживає заходів для покращення діяльності філії, а навпаки все робить, щоб привести  її до руйнації. Для нього властиві помста, злопам᾽ятність, мстивість і створення фейків. Що не повинно бути в керівників такого рангу.
Сахненко В.О. всіляко гальмує роботу філії, не дає погодження на придбання матеріально-технічних засобів, насіння високопродуктивних сортів і гібридів, вдається до всіляких маніпуляцій фактами. Нещодавно прислав мені листа в якому повідомляв що з вини керівника філії завдано збитків на 800 тисяч гривнів. Насправді тут він маніпулює, вдається до перекручення фактів і таким чином створює справжні фейки з метою щоб посіяти недовіру до директора філії. А те що нинішній директор є єдиним в системі кандидатом с.-г. наук, якого колектив запросив на цю посаду в 2014 році, спас філію від руйнації, багато зробив для відновлення її роботи, покращення культури землеробства, росту продуктивності полів, поліпшення умов праці – не враховує.  Філія одна з небагатьох в системі уже п’ять років прибуткова. За минулий рік прибуток становив 908 тисяч грн.   Були й недоліки з його вини, але в більшій мірі через недосконалі грабіжницькі правила  гри встановлені ДП.
Наша філія згідно договору з фірмою Семагро  вирощувала декілька років насіння гібридного соняшнику. За 2018 рік фірма заборгувала філії більше 1 млн.грн. Проте, Сахненко маючи юридичний відділ не вживає дієвих заходів по примусовому стягненню заборгованості, яка разом з пенею нині становить біля 2 млн. грн.
Щоб трохи заспокоїти колектив філії, Сахненко дав розпорядження готувати списки осіб, які мають право на одержання земельного паю. Але ж списки нами були підготовлені ще два роки тому назад і передані в юридичний відділ ДП. Та виявилося, що вони там загубитися. Тому люди знову вимушені витрачати час на збирання всіляких довідок, копій трудових книжок, тощо. Такі дії можна назвати справжнім нехлюйством працівників центрального органу ДП. Разом з тим, ми добре розуміємо, що це нова авантюра і брехня Сахненка. Адже практичних дій з розпаювання не робиться.
Всі дії Сахненка В.О. спрямовані не на покращення діяльності підприємства і підготовку його до приватизації, а винайдення корупційних схем заробляння грошей для невеликої купки людей. А тому для сутності господарювання не вистачає часу, мабуть через низький професіоналізм і потяг до корупційних дій.
Створюється враження, що в  Сахненка є надійні покровителі-державні службовці не тільки в міністерстві, але й фонді державного майна, які кришують його корупційні діяння.
Високоповажний пане голово державного майна! Колектив філії просить Вас про наступне:
–        Дати відповідь на наше попереднє колективне звернення;
–        За шантаж, створення нестерпних умов для колективу, одноосібне розпоряджання продукцією філії, спробу її рейдерського захоплення  притягнути в. о. генерального директора ДП Сахненка до відповідальності, вирішити питання про можливість його перебування керівником державного підприємства;
–        Вжити заходів по поверненню філії коштів за реалізовану Сахненком пшеницю;
–        Вирішити питання про проведення  реструктизації боргу по ПДВ;
–        Вирішити питання про припинення Сахненком пресингу колективу і його керівника Уліча О.Л., протиправного втручання в діяльність і одноосібного розпоряджання продукцією філії, скасування наказу про оголошення директору філії Улічу догани;
–        Розблокувати встановлену Сахненком заборону на придбання матеріально-технічних ресурсів та насіння перспективних сортів і гібридів;
–        Дослідити розроблені Сахненком фінансові взаємовідносини центрального органу ДП з філіями, відновити правила гри які були раніше;
–        Вжити заходів по примусовому стягненню з фірми Семагро заборгованості за вирощене насіння соняшнику;
–        Вжити практичних заходів з проведення розпаювання земель.
 
З повагою
Від імені колективу працівників і пенсіонерів Благовіщенської філії
Голова ініціативної групи (обрана на зборах)
Бондар Марія Юхимівна
29 березня 2020 року
 

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей