Skip to content

КИЇВСЬКІ ПРОТЕСТИ. КІЛІЙЩИНА ПРОТИ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ!

У вівторок, 14 січня, Верховна Рада вийшла з новорічних свят і розпочала тиждень пленарних засідань. Одним із головних питань, які плануються до розгляду, є питання відкритого ринку землі України, яке планувалось до розгляду у другому читанні.
Як показують соціологічні дослідження, більшість громадян України  наразі проти скасування мораторію на продаж землі  І тому, початок пленарних засідань ВР, дав продовження тогорічних масових протестів в столиці України.
У вівторок до Верховної Ради, Адміністрації Президента почалися масові зібрання протестувальників – представників фермерських та агро спілок України. В той день, було перекрито п’ять вулиць міста Києва, які називають Урядовим кварталом.
Другий день протесту розпочався рано. О шостій тридцять ранку в Мариїнівському парку почали збиратися представники агро спілок, фермерських об’єднань, зокрема регіональні члени Аграрного союзу України та Асоціацій фермерських та приватних землевласників України, які об’єдналися у “Штаб захисту землі”, ті хто приїхав у вівторок, і ті хто приїхав зранку у середу.
Ранок 15 січня, розпочався біля дому на Грушевського 9а, де мешкає Президент України Володимир Зеленський. З сьомої години ранку там зібралося близько п’ятдесяти протестувальників, фермери, сільгосптоваровиробники, представники аграрних спілок та асоціацій з усіх областей України, з вимогою відкликання закону про продаж сільськогосподарської землі, який вже на цьому тижні Верховна Рада планує розглянути та утвердити в другому читанні. Одещина, а насамперед Кілійщина не могла залишитися осторонь.

Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а
Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а

Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а. На фото зліва на право Артеменко Дмитро та Козлов Григорій
Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а. На фото зліва на право Артеменко Дмитро та Козлов Григорій

 
 
Напередодні голови фермерських та сільськогосподарських підприємств Кілійського району зібралися на засідання Кілійського відокремленого підрозділу Аграрного союзу України, та вирішили хто буде представляти інтереси сільськогосподарських підприємств на акції протесту у Києві. Сільгоспвиробники  категорично не підтримують скасування мораторію ринку землі в нинішніх економічних та соціальних реаліях, тому вважають що Кілійщина, як аграрний регіон не повинна стояти осторонь в цьому питанні. Фермерство та аграрний сектор Кілійського району на акції протесту проти скасування мораторію на продаж землі представляли голова відокремленого підрозділу Кілійської районної організації Громадської спілки Аграрний союз України, керівник СВК “Вікторія” Артеменко Дмитро Іванович, заступник голови Кілійської районної організації Громадської спілки Аграрний союз України Козлов Григорій Семенович та бригадир будбригади СВК “Вікторія” Сурбу Геннадій Михайлович.
Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а
Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а

Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а
Ранкові протести біля будинку на вул.Грушевського,9а

Півтори години очікування Гаранта результатів не дали.  Акції протесту були локалізовані на декількох об’єктах. Після акції протесту біля будинку, де проживає Президент України, частина мітингувальників, яка з кожною хвилиною значно збільшувалася, попрямувала до будинку Верховної Ради.
Решта учасників акції протесту  перекрили дорожній рух в центральній частині міста на трьох вулицях: Інститутській, Грушевський та Лютеранській. Таким чином протестувальники заблокували Урядовий квартал. За порядком слідували співробітники поліції, які регулювали рух на вулицях та співробітники Поліції діалогу, які відповідали за не утворення конфліктних ситуацій.
Перекриття руху на вул.Інститутській
Перекриття руху на вул.Інститутській

Перекриття руху  на вул.Лютеранській
Перекриття руху на вул.Лютеранській

Приблизно о дванадцятій годині дня, протестувальникам біля готелю Національний що знаходиться на вулиці Інститутській оголосили звістку по те,  що в процесі міграційних перемовин, дебатів, дискусій Верховна Рада скасувала рішення Аграрного комітету щодо прийняття закону про продаж сільськогосподарської землі в другому читанні. Законопроєкт відправлено на доопрацювання з урахуванням усіх внесених поправок. изображение_viber_2020-01-16_16-35-15
Учасники протесту радіють маленькій перемозі, але розслаблятися не вважають вчасним. Було прийнято рішення продовжити в Києві пікетування будинку на Грушевського 9а, активістами з міста Київ та Київської області, а в регіонах України фермери, сільгосптоваровиробники планують акції протесту на місцевому рівні. Наразі є дуже суперечливе питання щодо того, скільки громадян України проти або за відкриття ринку землі в Україні.  Вирішити це питання допоможе тільки Всеукраїнський референдум.
Проведення референдуму – це основна вимога фермерів та аграріїв, і не тому щоб довести хто правий, а хто ні, а тому щоб зрозуміти на скільки нам важлива наша земля, яка нас годує. Такі питання не можуть, не повинні вирішуватися владою  коли єдиною мотивацію продажу землі є питання виживання українця.

Алла Калінська

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей