Skip to content

Розпочато розгортання Ізмаїльського загону Морської охорони

DSC_0151Регіональним управлінням Морської охорони розпочато заходи із розгортання Ізмаїльського загону морської охорони. Вже призначений командир загону – капітан 1 рангу Олег Шикша. Досвідчений офіцер, який пройшов всі щаблі командирського зростання: був і викладачем у навчальному центрі, і командиром корабля Морської охорони, командував дивізіоном кораблів та катерів. В 2015-2017 роках Олег Шикша керував штабом Маріупольського загону морської охорони в зоні проведення антитерористичної операції.

Корабельно-катерний склад Ізмаїльського загону Морської охорони складатиметься з бойових одиниць різних проектів, що максимально ефективно забезпечуватимуть виконання завдань з охорони державного кордону на річковій ділянці та в частині Чорного моря, які входитимуть у зону відповідальності загону. У комплектуванні екіпажів кораблів та катерів новоствореного загону перевага надається морським прикордонникам, які мають досвід патрулювання річкової ділянки, знають особливості навігації основної водної артерії Європи – Дунаю – та окремих районів Чорного моря.

Розгортання загону морської охорони на Дунаю – це відродження традицій. В лютому 1996 року на базі бригади річкових кораблів ВМС Збройних сил України була сформована Ізмаїльська окрема бригада прикордонних сторожових кораблів. Незважаючи на скрутні економічні умови, кораблі та катери щодня виконували завдання з охорони державного кордону України на Дунаї від стику кордонів трьох держав (України, Молдови та Румунії) до виходу в Чорне море.

Здолавши труднощі, вже за 3 роки Ізмаїльська бригада була визнана кращою серед морських з’єднань Прикордонних військ України і нагороджена Перехідним прапором Одеської обласної адміністрації.1зма11л

На початку 2000-их Ізмаїльська БРСКР була розформована, її кораблі та катери увійшли до складу Одеського загону морської охорони. Потім, враховуючи особливості та специфіку охорони південних рубежів України на річці Дунай, був створений Ізмаїльський загін Морської охорони, який існував до 2011 року. В рамках однієї з реформ служби Ізмаїльський загін Морської охорони був розформований.

Наразі, впроваджуючи програму розвитку Морської охорони, маємо на меті органічно і ефективно долучитися до загальноєвропейської системи охорони морських кордонів, з метою підвищення безпеки у кризовому регіоні, забезпечення комплексного захисту критичної морської та річкової інфраструктури, за рішенням уряду розпочато розгортання Ізмаїльського загону Морської охорони.DSC_0324_1

Придунав’я – історично прикордонний край. Повага і авторитет охоронців кордону тут беззаперечні. Саме тому, підтримка місцевих органів влади у Кілії, провідних підприємств регіону, таких як ПАТ «Українське Дунайське пароплавство», у справі розгортання та становлення нового підрозділу охорони кордону є переконливою, вагомою та значущою.

Завдяки такій продуктивній співпраці, зосередженій роботі всього персоналу Регіонального управління Морської охорони, новостворений Ізмаїльський загін морської охорони розпочне повномірне функціонування у найстисліші терміни.

Прес-служба Ізмаїльського загону морської охорони

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей