Skip to content

Відповідальність громадян за надання недостовірних даних при зверненні за призначенням соціальної допомоги.

 

imagesДержавними соціальними інспекторами управління соціального захисту населення Кілійської райдержадміністрації проводиться планомірна робота по перевірці достовірності поданої інформації про доходи та майновий стан отримувачів державних соціальних допомог.

За 2018-2019 рр.  державними соціальними інспекторами проведено 700 перевірок достовірності поданої інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомог, під час яких виявлено 160 випадків поданої неповної чи недостовірної інформації про доходи і майновий стан, що призвело до переплати державних коштів.

Мають місце такі порушення чинного законодавства:

– заявниками свідомо надається неповна або недостовірна інформація про доходи та майновий стан свій чи членів сім’ї (приховуються: доходи від трудової діяльності, в т.ч. за роботу за сумісництвом, доходи за договорами оренди, наявність транспортних засобів, другого житлового приміщення, земельної ділянки та інше;

– заявники не повідомляють взагалі або вчасно про вихід на роботу в період отримання деяких видів соціальної допомоги;

– заявники не повідомляють про витрати, здійсненні протягом 12 місяців перед зверненням (придбання квартири, транспортних засобів, інших товарів довгострокового вжитку.

Заявник несе відповідальність за надані відомості в декларації про доходи та майно сім’ї, яка звертається за призначенням соціальної допомоги та дає згоду на обробку персональних даних, поданих до управління.
Управління соціального захисту населення направляє запити щодо перевірки наданої інформації про доходи та майновий стан членів сім’ї до органів податкової інспекції, відділу земельних ресурсів, державної реєстраційної служби та державної автоінспекції.

У випадку виявлення розбіжностей щодо наданої інформації про доходи та майно або її відсутності, заявник несе відповідальність, як такий, що недостовірно задекларував доходи і майновий стан свої і членів своєї сім’ї.
Державними соціальними інспекторами складається акт про встановлення порушення згідно з яким:

– проводиться перерахунок розміру соціальної допомоги;
–  припиняється надання соціальної допомоги з місяця виявлення порушення;
–    позбавляється права на одержання допомоги на наступний термін, з моменту виявлення порушення;

–   підлягають поверненню безпідставно одержані кошти соціальної допомоги.
У разі непогашення коштів у зазначені терміни, вони будуть стягнуті управлінням соціального захисту населення у судовому порядку.
Щоб уникнути випадків переплати потрібно правдиво подавати інформацію про доходи та майновий стан, а у випадку настання причин, що призводять до припинення виплати допомоги чи зміни її розміру, одержувачі зобов’язані повідомляти в 10-денний термін управління соціального захисту населення про обставини, які впливають на виплату допомог.

Начальник відділу

 призначення соціальних допомог та  субсидій                              Н.Стоянова

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей