Епізоотична ситуація з африканської чуми свиней (АЧС) на території України, в тому числі, в Одеській області продовжує залишатися складною. У поточному році в Україні зареєстровано 37 спалахів АЧС. На території Одеської області 2 випадки в Ізмаїльському та Ренійськом районах. Реєструється загибель свиней, в Республіках Румунія (район Тулча) і Молдова (Кагульский район).
Нагадуємо, що на АЧС хворіють тільки домашні і дикі свині, незалежно від породи, віку і статі. На даний час ефективної вакцини, методів і засобів лікування АЧС не існує.
Клінічні ознаки: Незначне підвищення температури тіла протягом 48 годин перед проявом клінічних ознак. Більшість хворих тварин, в цей період, виглядають абсолютно здоровими і не відмовляються від корму, захворювання проявляється, коли температура приходить до норми: ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), тварини збиваються в групи, лежать, зарившись у підстилку. Смертність при АЧС становить – майже 100% .Якщо Ви помітили відхилення в поведінці тварини або схожі клінічні ознаки, негайно повідомте ветеринарного лікаря! Зараження свиней: шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині); опосередковано, коли перенесення збудника від хворої до здорової тварини відбувається через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, випадково забруднені виділеннями хворої тварини (трупа), з подальшим контактом зі свинями, а також, через предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі і харчові відходи, а також, бродячими тваринами.
Як запобігти проникненню вірусу АЧС в господарство:
Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи вигулу, щоб уникнути контактів з іншими тваринами.
Обслуговування тварин проводити тільки у змінному спецодязі, використовуючи окремі інвентар та предмети догляду.
Не допускати сторонніх осіб в тваринницькі приміщення і на територію господарства.
Не купувати тварин і свинину без ветеринарного огляду.
Перед забійний огляд тварин, оброблення та переробка туш повинна проводиться під контролем ветеринарного лікаря. Забій і переробка хворих свиней заборонена.
Проварювати харчові відходи перед згодовуванням свиням.
Не будьте байдужими – виявивши труп дикого кабана або домашньої свині повідомте ветеринарного фахівця.
Пам’ятайте! При підозрі на АЧС повідомте за тел. 048 – 43- 4-04-36, краще перестрахуватися, ніж поставити під загрозу інших тварин і сусідні господарства!
Начальник Кілійського районного управління
Головного управління в Одеській області Р.А.Шалар
No comment yet, add your voice below!