Skip to content

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ в Ізмаїльському та Ренійському районах!

20_mainЕпізоотична ситуація з африканської чуми свиней (АЧС) на території України, в тому числі,  в Одеській області продовжує залишатися складною. У поточному  році в Україні зареєстровано 37 спалахів АЧС. На території Одеської області 2 випадки в Ізмаїльському та Ренійськом районах. Реєструється загибель свиней, в Республіках Румунія (район Тулча) і Молдова (Кагульский район).

Нагадуємо, що  на АЧС хворіють тільки домашні і дикі свині, незалежно від породи, віку і статі. На даний  час  ефективної вакцини, методів і засобів лікування АЧС не існує.

Клінічні ознаки: Незначне підвищення температури тіла протягом 48 годин перед проявом клінічних ознак. Більшість хворих тварин, в цей період, виглядають абсолютно здоровими і не відмовляються від корму, захворювання проявляється, коли температура приходить  до норми: ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), тварини збиваються в групи, лежать, зарившись у підстилку. Смертність при АЧС становить – майже 100% .Якщо Ви помітили відхилення в поведінці тварини або схожі клінічні ознаки, негайно повідомте ветеринарного лікаря! Зараження свиней: шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині); опосередковано, коли перенесення збудника від хворої до здорової тварини відбувається через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, випадково забруднені виділеннями хворої тварини (трупа), з подальшим контактом зі свинями, а також, через предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі і харчові відходи, а також, бродячими тваринами.

Як запобігти проникненню вірусу АЧС в господарство:

Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи вигулу, щоб уникнути контактів з іншими тваринами.

Обслуговування тварин проводити тільки у змінному спецодязі, використовуючи окремі інвентар та предмети догляду.

Не допускати сторонніх осіб в тваринницькі приміщення і на територію господарства.

Не купувати тварин і свинину без ветеринарного огляду.

Перед забійний огляд тварин, оброблення та переробка туш повинна проводиться під контролем ветеринарного лікаря. Забій і переробка хворих свиней заборонена.

Проварювати харчові відходи перед згодовуванням свиням.

Не будьте байдужими – виявивши труп дикого кабана або домашньої свині повідомте ветеринарного фахівця.

Пам’ятайте! При підозрі на АЧС повідомте за тел. 048 – 43- 4-04-36, краще перестрахуватися, ніж поставити під загрозу інших тварин і сусідні господарства!

Начальник Кілійського районного управління

Головного управління в Одеській області Р.А.Шалар

Предыдущие новости

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях

ADVERTISMENT

Are You Ready to Explore the Renewed JupiterX with Advanced User Experience?

Больше новостей